O knihách

O knihách

O našich hradech a zámcích byla již vydána pěkná řádka výpravných publikací. Jejich texty jsou však obdobné. Zpravidla se v těchto knihách podrobně popisuje stavební vývoj hradů a zámků a šlechtické rody, které tato šlechtická sídla měly ve svém držení. U hradů je jejich popis zaměřen na obranný charakter středověké pevnosti, Rytířský sál, na rytířská brnění a sbírku chladných a palných zbraní. U zámků je zdůrazněn zejména jejich reprezentační charakter, jsou popsány všechny ty Žluté, Modré a Zelené salónky a sbírky obrazů, skla a porcelánu. Tyto a ještě mnohem podrobnější informace o tom kterém hradu a zámku vám však podají kasteláni a průvodci - pokud jsou vám při jejich výkladu některé pojmy z oblasti umění a architektury neznámé, můžete si třeba zakoupit mou e-knihu Slovníček výtvarného umění a architektury.

Já jsem se ve svých průvodcích rozhodl vydat se poněkud jinou cestou. Každý hrad či zámek je totiž v něčem zvláštní a zajímavý. Třeba nějakou tou stavební hříčkou, osobností některého šlechtice či šlechtičny, legendou či pověstí vztahující se k šlechtickému sídlu nebo taky, ke kterému známému filmu tvořil hrad či zámek kulisu. Některé zámky jsou zase proslulé svými zámeckými zahradami, v blízkém okolí hradů a zámků se mnohdy nacházejí další turistické atraktivity a krásná a zajímavá příroda.

Právě na tyto zajímavosti jsem se ve svých nových e-knihách, se spoustou krásných barevných fotografií, zaměřil, aby se čtenáři tohoto turistického průvodce mohli vydat na pěkné výlety za památkami a do přírody.

Jiří Glet

Články o knihách

O fotografiích

Knihy jsou doplněné pečlivě vybranými fotografiemi českých i zahraničních autorů. Licence jednotlivých snímků jsou pořízeny převážně z fotobank Dreamstime a Fotolia či přímo od fotografa Pavla Kohouta.

Knihy | O knihách | Autor | Nakladatel | Doporučené služby | Zábava